
Din capitolul interstelar.
S-a semănat târziu porumbul anul ăsta. Vreme rece, umedă, în general pe final de aprilie, la început de mai.
Și e amuzant, la tata merge binișor. A fost cineva care a semnat mai devreme, când nu semăna nimeni.
A avut invazie de ciori, au ras tot , i-a lăsat locul negru. Aparent, a semănat și fără erbicid.
Omul meu din teren a semănat tot târziu, dar el e cu bio, nu a pus erbicid, că nu pune de fel, a muiat boabele în ulei de neem, bio , o invenție indiană. S-au lins ciorile pe bot, i-au nenorocit 14 hectare.
Parca erau specie protejata