”Sondaj CURS” – scursurile pulii mele

Cineva bombardează cu știri cum că ”se strânge o masă critică favorabilă suspendării președintelui”.

Un nu-știu-cine, sub numele de Mihai Toader ( călingeorgiști d-ăștia) a încropit o petiție cu motive scoase din cur pentru suspendarea lui Mucușor.
CURS a făcut repede un sondaj, ”în contextul discuțiilor recente despre posibila suspendare a președintelui României”, în care au determinat ei că ”49% dintre respondenți ar susține, într-o anumită măsură, această idee”.

Cum adică, bă, în contextul discuțiilor recente? Adică, care discuții și cine i-a mandatat pe ei să facă studiul ăsta cu întrebările ăstea și după care, ce pula mea înseamnă întrebările și rezultatele lor ?!

I-aoz’:

Mai exact, 22% declară că susțin puternic suspendarea, 27% o susțin într-o oarecare măsură

Efectiv ce-nseamnă susțin puternic? E ca aia cu ”votăm masiv, Căcălin? ”. Sau ”într-o oarecare măsură”.
Că un eventual referendum ar avea întrebarea – ești pentru suspendarea președintelui sau împotrivă.

Nu e cu susții puternic sau oarecum pentru sau un pic împotrivă?

Efectiv , un căcat cu perje și sCURS ăștia, sondorii din pantaloni.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Stropic
Stropic
8 hours ago

Sondajul a fost efectuat pe un eșantion reprezentativ de 1036 de respondenți adulți, prin interviuri față în față, la domiciliul acestora.

Cine face asa ceva??? Mai degraba primesc cu placere martorii lui iehova.

Stropic
Stropic
Reply to  Catalinx
6 hours ago

“Auzi, te superi daca te pun si pe tine la un sondaj?”

“Hai, pune-ma, dar nu ma tine sa si completez raspunsuri, baga si tu de la tine…”