Ultrascurt cu WeTransfer

Când am fost la dinți, am făcut o tomografie și i-am zis doamnei să mi-o trimită și mie . Și mi-a pus-o pe Wetransfer, că e mare. Plm, profi, ce să zic.

N-am avut timp fix atunci de ea, ci anume 5 zile mai târziu. 5 zile mai târziu, ia pula, na.


Că să le dau 21 lire pe lună. Io sau trimițătorul, evident. Că aparent și ei au cont ”gratis” care expiră în 3 zile. Planul lor e mai scump decât tomografia, dar pot trimite mii, milioane. Sau clinica, mă rog, ar putea, dacă nu ar fi prea scump abonamentul și pentru ei ca și pentru mine. Data viitoare o să mă duc cu o dischetă :/
Nu știu ce să zic, dar aș începe cu mui. În toate direcțiile.


5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
7 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Stropic
Stropic
2 hours ago

Asta inseamna ca doar 10 oameni cer prin transfer pe luna??

Alifie
Alifie
Reply to  Catalinx
1 hour ago

Bo$$, poate ca tu nu ai cerut prin Wetransfer, dar daca nu incapea fisierul pe email, probabil ca le-o fost cel mai la indemana. Si mie imi trimit cam toate primariile tot ce inseamna fisiere mari prin wetransfer. Doar ca io sunt baiat silitor si descarc de indata ce primesc. Daca imi scapa cumva, iau pozitia ghiocel si mai cer odata, ca problema ii la mine, nu la wetransfer, nu la ei. Io daca ii spun doamnei ca n-am avut timp vreme de 5 zile, ma fute de imi sar fulgii. Cateodata o fac dinadins, dar e o topenie sa… Read more »

0040
0040
1 hour ago

Poate a pus ala cand a uploadat sa fie doar 5 zile. Mie imi plac https://workupload.com/ si https://pixeldrain.com/ , dar si acolo ai optiuni daca ce uploadezi sa ramana 1h sau 2 ani… Honorable mention: https://www.file.io/ (4gb/file) Mai sunt si altele da te bombardeaza vizual cu reclame. Asta imi plac ca au UI curatel, si le stiu de cand zippy a dat faliment. A aparut un nou zippy, da nu stiu cat de reliable e long period: https://zippyshare.day/ Dar de pe o zi pe alta merge si asta. Or… le dai user si pass la contul tau de https://files.fm/ .… Read more »

Last edited 1 hour ago by 0040
Cristi N
Cristi N
1 hour ago

wetransfer a fost cumparat de cam un 1 an sau 2, de Bending Spoons, o companie al carei mod de operare e sa concedieze majoritatea angajatilor, sa mute proiectul in mod de mentenanta, sa mareasca preturile si sa reduca (sau sa scoata cu totul) planurile free – era un serviciu decent la un moment dat. recent au cumparat si vimeo, asa ca daca ai ceva hosted pe acolo, poate e momentul sa le muti

Last edited 1 hour ago by Cristi N
Catalinx
Catalinx
Reply to  Cristi N
1 hour ago

Nu am folosit niciodată, nici WeTransfer ( au folosit alții și mi-au dat linkuri ) și nici vimeo. Mie nu au ce să îmi ia.

Eu am sftpul meu personal de mai bine de 15 ani, nu mă interesează să pun datele la alții.

Last edited 1 hour ago by Catalinx