WC:Germania nu prea are portar

După a doua cea mai caniculară zi a anului, am fost la bar să beau două beri mici și să mă uit la meciul ăsta. Doar ca să aflu că rulau doar highlights de pe BBC nu meciul?
Că de ce? Că voiau să închidă la 10:00 și dacă începi să dai meciul nu mai închizi la 10:00.

Mno, am văzut highlights noaptea acasă.

Și mi-am dat seama că ăștia nu prea mai au portar. Au oarece echipă, dar nu portar.
Mă rog, au, dar eu când mă gândesc la portarul Germaniei, mă pot gândi doar la Oliver Khan, ăla care i-a dus aproape de unul singur până în finală și pe care doar Brazilia l-a găurit. Atunci aveau portar și nu aveau echipă.


De asta au luat bătaie acum.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments