Să fie bine, să nu fie rău

Tot lucrez la medium-rare, dar copilul meu cred că vrea să mănânce carne vie.

Până la punctul la care zice. M-am saturat, unde pun bucata rămasă?

INAPOI LA PĂSCUT!?

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
37 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Fery
Fery
1 month ago

Tati, cand jumate din grosimea carnii e well done, nu mai conteaza cum e restul. Ai sanse la suprafata sa fie bocanc.

Nu poti controla cum trebuie vita pe gratarul tau, ca nu poti baga carbuni la max sa ii dai repede crusta si sa ramana interiorul rare.

Ma ofer sa iti aduc creatia mea de sous-vide, si vedem atunci cum iese.

Alex2
Alex2
1 month ago

Delicios

Stropic
Stropic
1 month ago

Tot lucrez la medium-rare, dar copilul meu cred că vrea să mănânce carne vie.

Nu stiu daca e o insulta sau o lauda sa zic ca e copilul tau mai priceput :))))

Sorry dar nu e nici pe departe medium rare.

La grosimea carnii de aici cam 3 min maaaxim pe o parte ar trebui pe cat vad din poza.

Cu un termometru de carne mergi la sigur. 🙂

Last edited 1 month ago by Stropic
Fery
Fery
1 month ago

Te anunt deseara cum iese asta la 53grC sousvide

1000094733