Un grup de laburiști și cred că un conservator îi cer lui Kier Starmer să instituie o schemă de vize similară celei pentru ucraineni, ca să ăi ajute pe găzari să-și aducă familiile în UK, care ia rolul de mama răniților și în cazul ăsta.
În teorie, e de înțeles, mizeria cu Palestina vs. Israel pe bucata aia de nisip e și responsabilitatea lor, plus aspectul umanitar.
Singura problemă mare e că deschide o poartă de scăpare hamașilor care sunt vânați de Israel și vor să fugă, că altfel presupun că îi vor găsi ăia și în gaură de șarpe.
Mă abțin să mă gândesc că asta se întâmplă când parlamentul tău începe să arate așa, că sună rasist, ce voiam să spun e că doamna este ”registered blind” – în traducere liberă înregistrată ca oarbă, adică nu e, dar nu vede bine din motive de nystagmus.
Anume e în parlament cu cele mai bune intenții, vrea să ajute oamenii cu probleme, dar problema mare e că dumneaei are dificultăți în a vedea problemele, în cazul ăsta, destul de fizic.
Doamna a organizat scrisoarea către PM.
